Liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja ultradźwiękowa polegająca na rozbiciu tłuszczu za pomocą głowicy ultradźwiękowej. Głowica generuje silną falę ultradźwiękową, która wprawia w drgania komórki tłuszczowe, co wywołuje zjawisko kawitacji wewnątrz i na zewnątrz komórek. Powoduje to wewnętrzne pęknięcie błony komórkowej i uwolnienie zgromadzonych tłuszczów. Uwolnione kwasy tłuszczowe są następnie metabolizowane przez wątrobę i wydalane z organizmu.Technologia liposukcji ultradźwiękowej jest nieinwazyjna, bezbolesna i całkowicie bezpiecznie eliminuje komórki tłuszczowe, nie uszkadzając przy tym tkanek otaczających. Po zabiegu polecany jest drenaż limfatyczny, który ma na celu usunięcie produktów rozkładu w procesach metabolicznych. Technologia liposukcji ultradźwiękowej  jest nieinwazyjna, bezbolesna i całkowicie bezpieczna.

Etapy zabiegu:

 

1. Liposukcja ultradźwiękowa

Dzięki ultradźwiękom skierowanym w warstwę tkanki tłuszczowej, urządzenie powoduje szybkie wibrowanie komórek tłuszczu, przez co uzyskujemy zjawisko kawitacji, które uderzając w komórki tłuszczu powodują ich pęknięcie i rozbicie do wolnego kwasu tłuszczowego.

2. Termolipoliza

Dzięki wysoce efektywnej, termicznej energii RF (fale radiowe) pobudzany jest metabolizm. Wydalenie rozpuszczonych kwasów tłuszczowych następuje przez krążenie jelitowo-wątrobowe

3. Elektrostymulacja

Na obszarach poddanych zabiegowi upina się głowice elektrostymulujące ze światłem LED, które powodują skurcz mięśni, a w efekcie spalanie części trójglicerydów uwolnionych podczas poprzednich procesów. 

Przeciwwskazania:

ciąża i karmienie piersią,

przyjmowanie leków hormonalnych,

choroby nowotworowe,

niewydolność krążenia,

infekcje oraz stany zapalne,

zapalenia żył, zakrzepice,

Po zabiegu:

Chcąc uniknąć gromadzenia się tkanki tłuszczowej w miejscach jej usunięcia należy przestrzegać zasad zdrowej diety. Bardzo istotnym elementem jest spożywanie min. 2 litrów wody.

Ważne: Liposukcji ultradźwiękowej nie stosuje się do znacznego zmniejszenia masy ciała, jest to metoda redukująca złogi tłuszczu i cellulit oraz pomagająca korygować kształty ciała. Liposukcji ultradźwiękowej nie należy traktować jako formy leczenia nadwagi.

VILLA OLSNA

Ośrodek Rehabilitacji

Lokalizacja

ul. Źródlana 46

59-830 Olszyna

Tel: 572 945 548

© 2020 by VILLA OLSNA